
Voor dit project in Enschede heeft Egberinkdak een compleet nieuw dak gerealiseerd op een hoog gebouw. Het bestaande dak was aan vervanging toe en is daarom volledig gesloopt tot op het staal. Vervolgens is het dak opnieuw opgebouwd met een moderne, duurzame dakconstructie die jarenlang bescherming biedt tegen weer, wind en water.
Volledige dakrenovatie: van staal tot nieuwe opbouw
Na het verwijderen en afvoeren van het bestaande dakbedekkingspakket is het dak opnieuw opgebouwd in meerdere lagen. Eerst is een dampremmende folie (type T200) aangebracht. Daarbovenop is het dak voorzien van hoogwaardige isolatieplaten van PIR 120 mm, met aanvullend PIR 100 mm ter plaatse van de hemelwaterafvoer (HWA). Deze opbouw zorgt voor sterke isolatiewaarden en voorkomt vochtproblemen in de dakconstructie.
1-laags PVC dakbedekking (1,5 mm)
Als toplaag is gekozen voor een 1-laags PVC dakbedekkingssysteem (1,5 mm). PVC is populair bij platte daken vanwege de lange levensduur, betrouwbare waterdichtheid en strakke uitstraling. Dit project is uitgevoerd met mechanische bevestiging volgens de geldende normen (NEN 6702/6707), inclusief berekening voor bevestiging en ballast waar nodig.
Strakke afwerking van randen, opstanden en doorvoeren
Naast het hoofdvlak is ook de complete afwerking meegenomen. De randen en opstanden zijn voorzien van kimfixatie, contactlijm en afwerkstroken van PVC. Daarnaast zijn bestaande onderdelen zoals plastisol afdekkappen opnieuw gemonteerd. Ook zijn diverse doorvoeren aangepakt, waaronder:
Resultaat: duurzaam, waterdicht en netjes afgewerkt
Het eindresultaat is een strak en fris ogend wit dak, volledig vernieuwd en klaar voor de toekomst. Dankzij de combinatie van PIR-isolatie en PVC 1,5 mm dakbedekking is dit dak niet alleen sterk en waterdicht, maar ook energiezuinig en onderhoudsvriendelijk.